001 f

Пошук по сайту

Анонси

Теоретико-практичний семінар «Застосування технологій сенсорної інтеграції у роботі з дітьми першого року життя» (1-6 місяці життя)

03.01.2020
5dbad9d690434
Шановні колеги! ГО «НТІ «Інститут соціальної політики» проводить теоретико-практичний…

Партнери

  • Партнер 01
  • Партнер 02
  • Партнер 03

Вхід користувачів

  • Партнер 01
  • Партнер 02
  • Партнер 03

Ми в Facebook

Підписатись на розсилку

Прес-реліз 12-13 грудня 2018 року Всеукраїнський навчально-практичний семінар «Навчання та виховання дітей з порушеннями психофізичного розвитку»

DSC 0133
12-13 грудня 2018 року у м. Києві Всеукраїнська громадська організація «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики» провела Всеукраїнський навчально-практичний семінар «Навчання та виховання дітей з порушеннями психофізичного розвитку».
 
Семінар пройшов за підтримки Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів України, Київського відділення Фонду соціального захисту інвалідів України, кафедри ортопедагогіки, ортопсихології та реабілітології факультету спеціальної та інклюзивної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (далі – Кафедра).
 
Метою семінару було підвищення спеціальної компетенції батьків дітей з інвалідністю та фахівців громадських організацій щодо активного використання ерготерапевтичних методів у навчанні та вихованні дітей з порушеннями психофізичного розвитку.
 
Учасниками семінару стали освітяни, батьки дітей з порушеннями психофізичного розвитку; фахівці центрів раннього розвитку та реабілітаційних центрів, що опікуються дітьми з особливими потребами; психологи; реабілітологи, соціальні педагоги, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, студенти вищих навчальних закладів.
Усього більше 45 учасників з 13 регіонів України.
Відкрила семінар з вітальними словами до його учасників:
Задунайська Світлана Миколаївна, виконавчий директор ВГО «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики».
Від Кафедри учасників семінару привітала Заплатинська Анна Богданівна, завідувач Кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент, корекційний психопедагог.
Робота семінару відбулась у формі доповідей-презентацій з елементами тренінгу, із залученням аудиторії – з подачею матеріалу в активній формі, з численними прикладами у процесі викладення матеріалу.
Учасники семінару заслухали доповіді, переглянули презентації та взяли участь у тренінговій формі у виступах, що представили доповідачі з актуальних питань щодо теми семінару, а саме:
 
Замша Анна Володимирівна, кандидат психологічних наук, завідувач відділу навчання жестової мови Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України, сурдопсихолог-практик (м. Київ) щодо розвитку і навчання дітей з особливими освітніми потребами у контексті ерготерапевтичного підходу.
 
Чорна Ірина Василівна, вчитель-дефектолог ГО «Гармонія розвитку» (м. Київ) щодо ерготерапії і спеціальної освіти: комплексу заходів для розвитку дитини.
Провела майстер-класи на тему "Ерготерапія – зцілення через діяльність: розвиток графомоторних навичок" та "Від цифри до букви. Вчимо дітей писати".
 
Сердюк Олена Валеріївна, практичний психолог, каністерапевт, член ГО «Асоціація каністерапевтів України» (м. Запоріжжя) щодо використання каністерапії у роботі ерготерапевта. 
 
Практична частина виступу пройшла за сприяння:
Мельничук Олени Михайлівни, психолога, президента Української Асоціації каністерапії, керівника Школи юних кінологів; інструктора-дресирувальника і судді з робочих якостей і спорту КСУ (Кінологічний союз України) (м. Київ) та Гончар Олени Вікторівни, інструктора-дресирувальника КСУ (дисципліни Кінологічний фрістайл, Собака в місті), судді КСУ за робочими якостями і спорту (Кінологічний фрістайл), учасника проекту по каністерапії «Друг в негоді не покине» і театру для дітей з особливими потребами «Песики-Кудесики», заступника директора УДЦ «Лармон» (м. Київ).
 
Сахно Ірина Василівна, реабілітолог Комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради (м.Чернігів) щодо організації роботи кабінету побутової адаптації для дітей, які мають порушення психофізичного розвитку.
 
Потапова Еліна Валеріївна – практичний психолог відділення раннього втручання Навчально-реабілітаційного центру «Джерело» (м. Львів) щодо гри як предмету роботи психолога та ерготерапевта.
 
 
Також паралельно під час реєстрації та перерви проходили міні-майстер-класи у кожний день семінару.
 
Ведуча:
Рекордатова Валентина Миколаївна, вчитель-реабілітолог Комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради (м. Чернігів), провела серію міні-майстер-класів (далі – ММК) з арт-терапевтичних методик для підвищення мотивації та корекції поведінки дітей з порушенням психофізичного розвитку.
 
ММК: Робота з виготовлення прикрас методом канзаші.
ММК: Робота з виготовлення новорічних ялинок (5 різновидів).
ММК: Робота з виготовлення символу року, що настає (5 різновидів).
ММК: Робота з виготовлення новорічних прикрас (янголи, дзвіночки).
ММК: Робота з виготовлення ляльки-мотанки на брелок.

Свіжі новини

003
26.02.2017

Новина 03

© 2017 ВГО НТІ "ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ". Всі права захищено.