001 f

Пошук по сайту

Партнери

  • Партнер 01
  • Партнер 02
  • Партнер 03

Вхід користувачів

  • Партнер 01
  • Партнер 02
  • Партнер 03

Ми в Facebook

Підписатись на розсилку

Прес-реліз 20-21 вересня 2018 року Всеукраїнський навчально-практичний семінар «Основи сенсорної інтеграції дітей з порушеннями психофізичного розвитку»

42306963 2276361225933169 4033498495997444096 n

20-21 вересня 2018 року у м. Києві Всеукраїнська громадська організація «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики» провела Всеукраїнський навчально-практичний семінар «Основи сенсорної інтеграції дітей з порушеннями психофізичного розвитку».

Семінар пройшов за підтримки Міністерства соціальної політики України, Фонду соціального захисту інвалідів України, Київського відділення Фонду соціального захисту інвалідів України, кафедри ортопедагогіки та реабілітології факультету корекційної педагогіки та психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова (далі – Кафедра).

 

 

Метою семінару було підвищення спеціальної компетенції учасників заходу щодо сенсорної інтеграції дітей з порушеннями психофізичного розвитку.
Протягом дводенного семінару з елементами тренінгу обговорювалося:
- використання сенсорної інтеграції як багатофункціонального методу;
- особливості сенсорної інтеграції дітей з різною нозологією;
- плюси методу сенсорної інтеграції;
- обладнання для сенсорної інтеграції в Україні.

Учасниками семінару стали освітяни, батьки дітей з порушеннями психофізичного розвитку; фахівці центрів раннього розвитку та реабілітаційних центрів, що опікуються дітьми з особливими потребами; психологи; реабілітологи, соціальні педагоги, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, студенти вищих навчальних закладів.
Усього більше 85 учасників з різних регіонів України.

Відкрила семінар з вітальними словами до його учасників:
Задунайська Світлана Миколаївна, виконавчий директор ВГО «Наукове товариство інвалідів «Інститут соціальної політики».
Від Кафедри учасників семінару привітала Заплатинська Анна Богданівна, завідувач Кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент, корекційний психопедагог.

Робота семінару відбулась у формі доповідей-презентацій з елементами тренінгу, із залученням аудиторії – з подачею матеріалу в активній формі, з численними прикладами у процесі викладення матеріалу.
Учасники семінару заслухали доповіді, переглянули презентації та взяли участь у тренінговій формі у виступах, що представили доповідачі з актуальних питань щодо теми семінару, а саме:

Заплатинська Анна Богданівна, завідувач Кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент, корекційний психопедагог, щодо застосування сенсорно-інтегративних технологій у роботі фахівців закладів освіти та соціального захисту.

Малинович Лариса Михайлівна, кандидат психологічних наук, сурдопедагог, експерт комісії з питань освіти та науки (дошкільного виховання та інклюзивної освіти) Громадської Ради при Львівській обласній держадміністрації, трeнeр-кoнсультант групи кoмпаній «Тeритoрія бізнeсу» Тoвариства «3eлeний хрeст» (м. Львів), щодо застосування технік та технологій сенсорної інтеграції в роботі з дітьми та молоддю з порушеннями в розвитку.

Терниця Ірина Олександрівна, магістрантка Кафедри, щодо застосування засобів віртуальної реальності у комплексній реабілітації дітей з церебральним паралічем.

Дуюн Оксана Анатоліївна, аспірант Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С.Сковороди, корекційний педагог, практичний психолог вищої категорії, логопед, психолог-консультант Благодійної організації Благодійного фонду «Волонтери: Дорослі – Дітям» 
(м. Харків), щодо інноваційних форм роботи з сенсорної інтеграції дітей, що мають інтелектуальні порушення.

Свиридюк Юлія Євгенівна, керівниця проекту «Сенсорія», та Якнюнас Єлизавета Єгорівна, комунікатор проекту «Сенсорія», фахівець з соціальної роботи (студентка Магістерської програми з соціальної роботи Школи соціальної роботи ім. В.Полтавця Національного університету «Києво-Могилянська академія» (дипломна робота «Чинники батьківського стресу у подружжя, що виховує дитину з розладами аутистичного спектра»), член ГО «Системна допомога дітям з аутизмом «Маленький принц» (м. Київ), щодо презентації виробів для сенсорної інтеграції від команди «Сенсорія».

Вдовиченко Антоніна Володимирівна, кандидат психологічних наук, соціальний психолог, нейропсихолог, практичний психолог Комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради (м. Чернігів), щодо застосування методів сенсорної інтеграції в нейропсихологічній роботі з дітьми з порушеннями психофізичного розвитку.

Каліна Вікторія Лазарівна, ортопедагог, магістр корекційної освіти, вчитель-дефектолог, дитячий психолог, щодо формування фізичних якостей у дошкільників з порушеннями функцій опорно-рухового апарату засобами бала метрики.

Дорошенко Віта Андріївна, практичний психолог вищої категорії, та Лаєвська Наталія Володимирівна, практичний психолог першої категорії Комунальної установи «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради (м. Чернігів), щодо досвіду роботи використання інноваційних технологій для сенсорного виховання дітей з обмеженими можливостями в сенсорній кімнаті.

Ліхачова Олеся Владиславівна, вихователь молодших класів Комунального закладу «Харківський обласний спеціальний навчально-виховний комплекс імені В.Г.Короленка» 
(м. Харків), щодо корекційно-розвивального змісту окремих форм сенсорного виховання учнів початкових класів із тяжкими порушеннями зору.

Свіжі новини

Default Image
07.06.2021

Засідання конкурсної комісії для розгляду конкурсних пропозицій громадських об’єднань осіб з інвалідністю, для надання фінансової підтримки за рахунок коштів державного бюджету у 2021 році

08 червня 2021 року у Фонді соціального захисту інвалідів відбулося чергове засідання конкурсної комісії відповідно до пункту 17, 18, 19 Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених громадськими об’єднаннями осіб з…
6082b5e9d1836080484457
22.04.2021

Графік відкритого захисту конкурсних пропозицій у 2021 році

Фонд соціального захисту інвалідівд України опублікував Графік відкритого захисту…
Default Image
02.02.2021

ОГОЛОШЕННЯ про початок прийому заяв кандидатів з числа представників інститутів громадянського суспільства, наукових установ і фахівців

Фонд соціального захисту інвалідів України оголосив про початок прийому заяв кандидатів з…
© 2017 ВГО НТІ "ІНСТИТУТ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ". Всі права захищено.